Peatükk
4. Juuste lõikamine

4.12 LÕIKUSSTIIL, LÕIKUSTEHNIKAD

Lõiksusstiil

Lõikusstiil on juuksurile omane iseloomulik väljendus- ja sooritusviisi kliendi juuste lõikamisel.
Algaja juuksur võiks vältida ülikeerukaid lõikusi liiga paljude variatsioonidega. Kui teha ebapraktiline juukselõikus, millega klient ennast hästi ei tunne või kodus ise hakkama ei saa, siis tõenäoliselt ta sama juuksurit enam ei külasta. Kliendiga tuleb vestelda ja esitada küsimusi, et välja selgitada, mida ta soovib ja millist soengut ootab. Hea meister on alati valmis kliendile nõu andma ja soovitama sobivat ning isikupärast lõikusstiili.

Tömplõikus

Tömplõikus on kõige levinum juuste lõikamise tehnika (teatakse ka sassoon- lõikusmeetodi nime all).
Tömplõikuse korral lõigatakse juuksekarvad risti läbi, mis annab tulemuseks tömbi juukseotsa.

Väga peene juuksekarva tömbilt läbilõikamise puhul annab see juuksekarvale jõudu juurde ja juus hoiab paremini soengusse.

Punktlõikus

Punktlõikus ehk point-cut on samuti väga levinud lõikustehnika.
Punktlõikuse korral lõigatakse juukseid kääriotstega juuksekarvale vastassuunas.

Fileerimine

Juuste fileerimise ehk õhendamise võtteid on mitmeid.
Levinumad nendest on juuste õhendamine fileerkääridega, tavaliste lõikuskääridega või juukselõikusnoaga.
Fileerkääre kasutatakse enamjaolt meeste juuste lõikamisel sujuvate üleminekute korrigeerimisel, aga ka suure juuksemassi õhendamiseks. Loomulikult võib kasutada fileerkääre ka naiste juukselõikuste vormimisel, kuid paremaks meetodiks on kas lõikuskääridega libistamine juuste kasvuunda järgides, point-cut võttega juukseotste õhendamine või kääridega tupeerimisvõtet kasutades juuste õhendamine.
Juukselõikusnoaga saab juukselõikusi väga hästi fileerida siis, kui on soov anda lõikusele salgulist ilmet ja rõhutada lõikuse tekstuursust.