Peatükk
6. Juuste värvimine

6.17 GRUPITÖÖ

Moodustage väiksemad grupid või võtke paaridesse.
Lahendage alltoodud ülesandeid kasutades juusteanalüüsiks oma kaasõpilaste juukseid.
Alusta alati juuste tumedusastme määramisega ning siis lahenda ülesanne. Määra ise värvitoonid, mis võiksid sellisel juhul juustes olla.
Kui olete oma grupis värvivalemid paika pannud, esitlege neid kogu klassile ning koos õpetajaga otsustage, kas töökäik on õige.

  1. Juuksejuured ehk juuksetüvi on välja kasvanud ja pikkuses olev toon on küll sama kui soovitud, kuid kahjuks tuhmunud.
  2. Heledaks värvitud toon on küll sobiv, kuid võiks olla liikuvam ning natuke heledam või tumedam.
  3. Juuksejuured ehk juuksetüvi on välja kasvanud. Klient soovib helepruuni tooni, mis oleks tema oma toonist heledam ja mille sarnaseks on juuksed värvitud ka eelnevatel kordadel. Eelneva külma tooni asemel soovib klient nüüd kuldset tooni.
  4. Heledad salgud on liiga kollased. Eesmärgiks on eemaldada juustest kollane toon ja võimalusel anda neile natuke roosakas alatoon.
  5. Juukseid on värvitud mitme erineva värvi ja tooniga. Naturaalset väljakasvu on 2cm, millele järgneb tumedam osa. Juuksekarva keskosa on punakat tooni ning juukseotsad on tumedad ja tuhmid.
  6. Kliendi juuksed on meelekohtadest peaaegu 100% hallid, tukaosas on 30% halli ja ülejäänud osades hall puudub. Klient soovib ühtlast tooni, mis ühtiks tema naturaalse tooniga, kuid oleks veidi soojem.
  7. Juukseid on värvitud heledamaks ja toonitud üle sinaka šampooniga, mis on juuksed muutnud sinakashalliks. Eelnevalt on kasutatud ka hästi külma tooni juuste helestamisel. Klient soovib tooni ’puhastada’ ja värskendada, kuid ei soovi sooja tooni.
  8. Kliendil on väga tumedad juuksed, mida on värvitud kergvärviga. Sooviks on värvida juuksed külmaks blondiks.