Peatükk
4. Juuste lõikamine

4.16.2 Masina-kammi tehnika

Masina-kammi tehnika on üks kõige populaarsemaid meetodeid meeste juuste lõikamisel ning hädavajalik oskus. Selle tehnika abil saavutatav tulemus on ühtlane ja ühetasane ning see sobib suurepärastelt suurema juuksemassi eemaldamiseks. Lõpptulemus sõltub valitud juukselõikusmasina või lisatalla suurusest. Vastavalt lõigatavale piirkonnale ning juuste pikkusele ning tekstuurile tuleb valida õige suurusega juukselõikusmasin ja kamm. Sile ja ühtlane lõikus ning masina-kammi tehnika annab tulemuseks hea välimusega ning lõikus püsib kauem.

Kuidas teostada:

Masina-kammi tehnika kasutamisel hoitakse kammi mittedomineerivas ja masinat domineerivas käes. Kammi abil tõstetakse juuksed 90-kraadise nurga all üles ning lõigatakse kammi peale jäävad juuksed masinaga lühemaks, liikudes mööda kammi alt ülespoole. Juukseid lõigatakse jaotuste kaupa, liikudes juuksekasvupiirist ülespoole. Tõstes üles vertikaalse jaotuse, hoides kammi ühte otsa pea lähedal ja teist otsa kindla nurga all peast eemale, saab kindlalt säilitada valitud pikkust.

Kui eesmärgiks on saavutada lõikus, kus juuksed on pealt pikemad ja altpoolt lühemad, tuleb kammi hoida diagonaalselt. Diagonaali nurga abil saab kontrollida pärast otste äralõikamist allesjäävat juuste pikkust. Sellist lõikustehnikat saab kasutada erinevate stiilide saavutamiseks.

Kasutatavad tööriistad:

Masina-kammi tehnika teostamiseks on vaja juukselõikusmasinat ja kammi. Masina suurus sõltub lõigatava juukse tüübist. Suurema juuksemassi puhul on parem kasutada suuremat ja pikemate piidega kammi. Soengu viimistlemisel lühikestele juustele, nagu sujuva üleminekuga kandilise juukselõikusvormi puhul, võib kasutada väiksemate piidega lõikuskammi. Peenemad piid võimaldavad juukseid paremini peanaha lähedalt üles tõsta. Lõppviimistluseks saab kasutada viimistluskammi, mis laseb kääridel sujuvalt liikuda.

Viimistluskamm peaks olema painduv, see aitab lõigata paremini ümber kõrvade ning muude ümarata pindade.