Peatükk
4. Juuste lõikamine

4.16.10 Side parting – külgmise juukselahuga soeng

Eelmisel sajandil moes olnud ja praeguseks vintage stiili esindava küljelahuga meeste soengu, mida võis näha inglise ja ameerika seriaalides “Downton Abbey” ja “Mad Men”, on tänapäeval au sisse tõstnud kuulsad lauljad ja näitlejad, nende seas Gary Barlow ja Ryan Gosling.

Korralik, sätitud ja hästi hooldatud küljelahuga meeste soeng oli soenguhitiks 1960- 70ndatel aastatel ning toodud tänapäeva ja veidi kaasajastatuna, teeb selle kandja elegantseks ja moeteadlikuks väikese vanamoelise vinjetiga.

KUIDAS TEOSTADA KÜLJELAHUGA SOENGUT?

Küljelahuga soengut saab teha sellisele lõikusele, mille pealagi on lõigatud veidi diagonaalselt – pikem lahu poolt ja lühem teiselt poolt.
Sellist soengut on lihtne sättida nii barbershopis kui ka kodus.
Juukselahk pealael tehakse kammi otsaga mööda peanahka libistades juuksepiirilt kukla suunas ning soovitavalt pealae kuklaosas asuva pöörise suunast tingitud juuste hoidvust arvestades. Juhul, kui juuksed on väga peenikesed ja õhukesed või vastupidi väga tugevad ja jonnakalt hoidvad, on soovitav enne föönitamist kasutada neile tuge andvat või siluvat viimistlusvahendit.
Juuksed harjatakse fööniga kuivatamise ajal ühele küljele. Kasutades sobivaid viimistlusvahendeid (geel, vaha, lakk), saab anda kas väga korraliku ja sileda või hoopis veidi igapäevasema sasitud väljanägemise.

KASULIKUD NÕUANDED
  • Juhul, kui soovitakse kanda soengut nii ühel kui ka teisel pool, siis on soovitav lõigata pealae juuksed sirge, mitte diagonaalse joonega. Olles lõiganud küljed lühikeseks ja pealae sirge joonega, saab klient kodus ise otsustada, kumbale poole sätitud soengut ta kanda soovib.
  • Soovides soengut viimistleda 1960ndate stiilis, võivad pealale juuksed olla lõigatud veidi pikemad juukselahu poolt. Viimistlusvahenditest kasutada vaha, pumatit või läikegeeli, et saada sile ja sätitud tulemus.
  • Soovides soengut viimistleda rohkem casual stiilis, võivad pealae juuksed olla veidi lühemaks lõigatud jookselahu poolt, et neid saaks rohkem tekstuursemana sättida.