Peatükk
1. Klienditeenindus

1.4.2 Juuksurikeel !UUS!

Mis on vahet juuksurikeelel ja tavainimeste keelel

Juuksuritöös on palju väljendeid ja nimetusi, mida professionaalne juuksur peab valdama. Neid nimetusi ja väljendeid ei pea valdama kliendid, kes juuksuriteenust tarbivad. See tähendab, et juuksur peab valdama professionaalset juuksurikeelt, et suhelda kolleegidega, kuid oskama seda tõlkida klientidele, sest nemad seda keelt mõistma ei pea. 

Näiteks:

Juuksuri Keel: See on ettepikenev massiivne lõikusvorm, kuklas on gradueering 45 c

Tavakeel: See juukselõikus on eest pikem ja tagant lühem. Eest ja külgedel on juuksed ühepikkused, kukal on lõigatud kergelt järku.

Juuksurikeel: See on kasvav järguline/kihiline  lõikusvorm. Tuka osa on lõigatud massiivselt. Juuksevärv on muudetud elavamaks airtouch värvitehnika abil. Baasvärv tumedusastmes 6/0, airtouch on tehtud tooniga 8/7

Tavakeel: Juuksed on lõigatud järguliseks nii, et pikkust pole oluliselt muudetud. Ees on paks ühepikkune tukk. Juustesse on tehtud  paar tooni heledamad soojad hajutatud salgud.

Proovi panna tavakeelde järgmised juuksurikeelsed laused:
  1. Eelnevalt on värvitud 5/0, uus tumedusaste võiks olla 10/0. Selleks tuleb juukseid helestada 5 astme võrra.
  2. Kontrastne toonide üleminek balayage stiilis vastandvärvidega.
  3. Lõikuse alumine äär on massiivne, ülejäänud soeng on kihiline.
  4. Need on sarnased lõikused, sest mõlemad on ühtlaselt järgulised, samas pikkused on erinevad. Pikema lõikuse puhul on tukaosa eraldiseisev lõikusest, massiivne ning vasakule pikenev.

Inimesed saavad asjadest aru omamoodi. Näiteks tähendab punane ühe jaoks sügavat lillaka tooniga punast, teisele oranžikat ja kirgast tooni. Sama on pikkusega ja kohevusega. Selleks, et jutt oleks selge ja arusaadav on alati soovitav kasutada pilte kirjelduste kinnituseks ning küsida õigeid küsimusi.