Peatükk
2. Juuste ja peanaha hooldamine

2. JUUSTE JA PEANAHA HOOLDUSE ALUSÕPE

Juuksed on inimese kauneim aksessuaar – nende värvist, tekstuurist ja stiilist moodustub visiitkaart, mida tahes-tahtmata kõikidele ulatame.
Individuaalne juuksehooldus ja soengustiili loomine eeldab põhjalikke teadmisi nii juuste struktuurist, kasvust kui ka nende iseloomust.
Teadust juuksekarva ehituse ja selle kõrvalekallete kohta nimetatakse trihholoogiaks. See tuleb kreekakeelsest sõnast trichos (juuksed) ja ology (teadus).
Juuksur peab võimalikult palju teadma nii juuste ehitusest ja olemusest kui ka sellest, kuidas juuste eest hoolt kanda ja neid tervena hoida. Sama olulised on teadmised naha ehitusest, sest juuksed saavad alguse just nahast.
Õpikeskkonna peatükis „Juuste ja peanaha hooldus“ tulebki juttu naha ja juuste ehitusest. Põhjalikumalt peatutakse juukse ehitusel ja sellel, millised protsessid toimuvad juukses juuksekarva mehhaanilisel töötlemisel ja/või keemiliste reaktsioonide käigus. Tutvustatakse juuksekarva ehituse anomaaliaid ja antakse nõu, kuidas juuste ja peanaha haigustega toime tulla.