Peatükk
1. Klienditeenindus

1.1 KORREKTNE JUUKSUR

Kliendid ütlevad sageli, et nad valivad juuksurit selle järgi, milline on juuksuri enda soeng. Tegelikult hindavad nad alateadlikult kogu juuksuri välimust. Juuksur peab välja nägema korrektne, stiilne ja hoolitsetud ehk andma oma välimusega infot, et ta on oma eriala spetsialist ning tema hoolde võib klient end julgelt usaldada.

Järgnevalt mõned soovitused, kuidas juuksur saab näha välja korrektne ja samas tunda end hästi ja mugavalt juuksuritööd tehes:

Kingad.
Jalanõud peavad olema mugavad, heas seisukorras, moodsa väljanägemisega ja värskelt puhastatud. Järgida tuleb ka ergonoomikat. Kõrged stilettod võib jalga panna tööle tulles ja sealt koju minnes, aga töö ajaks tuleb leida midagi juuksuritööks sobivamat. Plätud ja kingad, mille varvaste osa on lahtine ei ole juuksuritööks sobivad jalanõud.

Riided.
Korrektne juuksuri riietus on puhas, triigitud ja mugav. Mugav ei tähenda aga seda, et tööl võiks käia dressides. Samuti peavad riided olema parajad ja ükskõik, mida mood ka ei dikteeriks, peavad seelikud jääma pikkusesse, milles on sobilik ka kummarduda. Sama käib ka madala värvliga pükste, nabapluuside, ilma käisteta toppide ja sügava dekolteega pluuside kohta. Juuksuri visiitkaardiks on tema töö, mitte tema keha koos iseärasustega.

Juuksed.
Soeng on juuksuri visiitkaart. Kindlasti ei saa nõuda, et juuksur oleks tööl kogu aeg värske soenguga, kuid pestud juuksed, värske värvitoon ja korrektne lõikus on kohustuslikud. Kui juuksuril on bad hair day, siis oskab ta seda ka oskuslikult vaarjata.

Meik.
Kerge meik naistel on peaaegu kohustuslik, kuid tuleb vältida nn ületuunimist. Sõjamaalingud ja ekstravagantsused ei tekita usaldust.

Värske hingeõhk.
Klient ei mõista seda, et olete just teinud suitsu, joonud kanget kohvi või et lõunaks söödud kartulisalatis oli sibul sees. Tema tunnetab seda ebameeldivusena, mis võib lõppkokkuvõttes hakata mõjutama tema salongieelistust. Suuõhu värskendajad olgu juuksuril alati kaasas.

Parfüüm ja teised kehalõhnad.
Juuksuri töös on palju liikumist ning higistamine on loomulik. Sellel põhjusel peab juuksuril alati olemas olema deodorant, mis teda ka kõige kriitilisemal hetkel hätta ei jäta.
Parfüümi kasutamine töö juures on lubatud, kuid seda tuleb kasutada tagasihoidlikult ja kindlasti tuleb vältida liiga tugevaid ja intensiivseid lõhnu. Parfüümiga üledoseerimine mõjub sama ebameeldivalt kui higilõhn.

Küüned.
Ka siin kehtib sama reegel nagu juuste ja meigi puhul – korrektne, hoolitsetud, kuid tagasihoidlik. Suurte maalingutega küünised tuleb jätta puhkepäevadeks. Samuti peab iga juuksur teadma, et juuksesalkude eraldamiseks on olemas kammid mitte pikad küüned.

Ehted.
Need kaunistused peavad olema tagasihoidlikud juba sellepärast, et võivad jääda tööd tehes ette ja vigastada klienti või juuksurit ennast. Kindlasti tuleb vältida lopsakaid kaelaehteid.

Mobiiltelefon.
Tänapäeval on oluline olla kogu aeg kättesaadav, aga juhul, kui juuksur teenindab klienti, siis ta peab olema 100% kliendi päralt. Telefonile on võimalik vastata siis, kui hetkel teenust ei osutata. See on nii ka siis, kui telefoni kasutatakse klientide registreerimiseks.