Peatükk
6. Juuste värvimine

6.10 HALLIDE JUUSTE VÄRVIMINE

Hallide juuste värvimisel tuleb lähtuda asjaolust, et täielikult valge juuksekarv on ka täielikult ilma pigmendita. Selleks, et juuksevärv oleks pärast värvimist halli-vaba, tuleb värvile lisada ka nn naturaaltoon.
Naturaaltoon on iga brandi värvikaardil olev värvirida, millele ei ole lisatud toone ega nüansse. Naturaaltoonid tunneb ära selle järgi, et nende tähistamisel, kas numbrite või tähtedega, ei ole lisatud ühtegi muud märget kui värvi tumedusaste. Naturaaltooni valimisel tuleb lähtuda soovitud tooni tumedusastmest. See on oluline, kui kliendi juustes on üle 70% halle juukseid.

Hallide juuste osakaalJuuste iseloomustus
30%Pigmendiga juukseid on tunduvalt rohkem kui pigmendita ehk halle juukseid.
50%Pigmendiga ja pigmendituid juukseid on võrdselt
70 – 90%Pigmendituid juukseid on rohkem kui pigmendiga juukseid. Pigmendiga juuksed asuvad enamasti pea kukla osas
100%Pigment puudub juustes täielikult. Juuksed näevad välja valged.

Hallide juuste protsentuaalne osakaal juustes määrab ära naturaalse tooni ja moetooni segamissuhte värviretseptis.
Hallide juuste osakaal võib varieeruda pea erinevates osades. Parima värvitulemuse saavutamiseks on kasulik kasutada ühe pea ulatuses erinevaid värvisegusid. Näiteks on juuksed meelekohtadel täiesti valged ja seda osa värvitakse nagu 90-100% halli osakaaluga juukseid, samas võib pea kuklaosas olla halle juukseid 0% ja kuna juukseid ei värvita heledamaks, siis pole vaja seda osa püsivärviga koormata.
Kehtib reegel, et mida rohkem on halle juukseid, seda rohkem lisatakse värvisegusse naturaaltooni.
Mõned tootjad pakuvad hallide juuste värvimiseks värve, mida ei tule eelnevalt kokku segada, sest neile on juba naturaaltoon lisatud.

Näide:

Järgnevalt mõned näited, kus kõik kliendid soovivad juuksevärvi 6/7, kus esimene number (6) näitab tumedusastet ja teine number (7) pruuni tooni. Klientide loomulik tumedusaste on 6 (nendel juustel, kus pigment on säilinud).

 1. Klient, kellel on juustes juba märgata üksikuid halle karvu umbes 20-30% ulatuses.
  Sellisel juhul ei ole vaja tingimata kasutada püsivärvi, sobib ka poolpüsivärv ja kui hallid juuksekarvad ei jää naturaalsetega sama tooni, siis on nad lihtsalt natuke heledamad ning muudavad kogu üldpildi liikuvamaks.
  Kui klient aga kindlasti soovib, et hallid juuksed oleksid kaetud, siis tuleb need nö kaardistada ehk kui hall on põhiliselt pea eesosas, siis võib pea tagumisele osale kanda kergema värvisegu.
  Värvisegu tuleb kokku segada vahekorras: 60g värvi = 45g 6/7 + 15g 6/0 (naturaaltoon) ning kasutada madalaprotsendilist aktivaatorit (nt 3%-list).
 2. Kliendi juustes on 50% halle ehk pigmendita juukseid. Sellisel juhul peab kasutama püsivärvi.
  Värvisegu vahekord on: 60g värvi = 30g 6/7 + 30g 6/0 (naturaaltoon).
  Hallide juuste värvimiseks kasutatakse 6% aktivaatorit.
 3. Kliendi juustes on üle 80% halle juukseid. Sellisel juhul kasutatakse püsivärvi koos naturaaltooniga.
  Värvisegu vahekord on: 60g värvi = 15g 6/7 + 45g 6/0 (naturaaltoon).
  Hallide juuste värvimiseks kasutatakse 6% aktivaatorit.