Peatükk
4. Juuste lõikamine

HARJUTUS 4.1

Enne lõikamist peab juuksur teadma, millised on inimese pea alad ja  jaotused ning milliseid  lõikuse juures kasutada. Hea on enne lõikama asumist koostada eeltööna .
Hea meister on alati valmis kliendile nõu andma ja soovitama sobivat .
Kuldreegel õige ja sobiva  valimisel on püüda mitte rõhutada  eripärasusi, vaid proovida lõikusega luua , et nägu on .
Nii  kui ka  juukselõikustel on neli i: massiivne,  järgulisus ja  järgulisus.
Meeste juukseid lõigates ja kasutades erinevaid  –  tehnika,  lõikus, lõikusjooni ja , on võimalik kasutada kõiki .
Juuksur peab endale selgeks tegema, milline on kliendi juuste  langemise , kus asuvad  ja milline on nende eripära.
Tervetele ja tugevatele juustele võib anda igasuguse vormi, kuid mõni lõikus ei sobi  juustele. Juuksur selgitab välja kliendi juuste  ning sellest lähtuvalt mõtleb läbi ja selgitab kliendile võimalusi kokkulepitud juukse  teha.
Suurt tähelepanu tuleb pöörata sellele, et juuksur seisaks lõikamise ajal nii, et näeb oma silmade ees täpselt seda osa juustest, mida parajasti lõikab. Ebakorrektsed  rikuvad soengu väljanägemise ja , erineva mahu või kõverdunud joone tõttu.
Juuksed peavad lõikamise ajal olema . Ülekuivanud juukseid on raskem käsitleda. Juukselõikusmasinaga lõigatakse  juukseid.

Täpseks ja lihtsamaks lõikamiseks tuleb  teha kõige rohkem  sentimeetri . Iga lõigatav  tuleb hoida kindlalt nimetissõrme ja keskmise sõrme vahel ja lõigata piki sõrmede joont.
Juukselõikust alustatakse tavaliselt  kukla piirkonnas. Esimesed kolm jaotust lõigatakse . Edasi liigutakse sentimeetriste  kaupa  suunas nii kaugele kui juuksed ulatavad. Mida  ja täpsemad on jaotused, seda perfektsem on lõikamise tulemus. , kasvava või ühtlase  lõikuse puhul peab lõikuse käigus juukseid kammima  suunas, et avastada . Juuksed peavad kõikjal ühtlaselt .
Juuste lõikamise ajal on kasulik mõnel korral astuda samm tagasi, et vaadata korraga kogu pead ning kontrollida lõikuse ja .

0 /