Peatükk
6. Juuste värvimine

6.6 AKTIVAATOR EHK VESINIKPEROKSIID

Vesinikperoksiid on oksüdeeriv osa või aine juuste värvimisel, mis sisaldub juuksevärvi aktivaatoris ja mille ülesandeks on (segades oksüdeeruva juuksevärviga) varustada protsessi hapnikurikka gaasiga, mille tagajärjel ilmutavad end värvipigmendid ja toimub juukse värvi vahetus. Värvi aktivaatorit, milleks sageli on vesinikperoksiid H2O2, nimetatakse katalüsaatoriks ehk protsessi käivitajaks. Vesinikperoksiidi pH on 2.5 – 4.5. Vesinikperoksiid on aine, mis sisaldub aktivaatoris ehk vesinikemulsioonis.
Aktivaatori nimi võib eri brandide lõikes varieeruda, kuid tema ülesanne jääb samaks – segatuna juuksevärviga käivitab ta protsessi, tänu millele saab toimuda juuste värvimine.
Aktivaatori tugevussõltub selles sisalduvast vesiniku protsendist. Mida suurem on vesiniku protsent, seda rohkem aktivaator juukseid mõjutab. Üle 12% tugevusega aktivaatorit Eesti turule ei tarnita.

%VolMõju
1 – 1,9%6 või vähemVõib segada nii kerg-, poolpüsi- kui ka püsivärvidega. Väga väikesed muutused naturaalse juuksevärvi suhtes. Võib juukseid helestada 1 astme võrra
kuni 3%kuni 10Segatakse püsivärvidega. Kasutatakse toon-toonis või tumedamaks värvimisel, kuid võib ka juukseid helestada 1 astme võrra.
4%13Segatakse nii kerg-, poolpüsi- ja püsivärvidega. Kasutatakse toon-toonis või tumedamaks värvimisel, kuid võib ka juukseid helestada kuni 1,5 astme võrra.
6%20Põhiline tugevus, mida kasutatakse püsivärvidega värvimisel ja eriti oluline hallide juuste värvimisel. Käivitab protsessi, et juuksesse saaksid siseneda kunstlikud värvipigmendid. Võimaldab värvida juukseid 1-2 astme võrra heledamaks
9%30Võimaldab värvida juukseid heledamaks 2-4 astme võrra püsivärviga
12%40Võimaldab värvida juukseid heledamaks 4-5 astme võrra.