Peatükk
4. Juuste lõikamine

4.16.8 Club lõikustehnika

Club lõikustehnika on juuste lõikamise meetod, mille puhul juuksed lõigatakse kääridega jaotuste kaupa sirgelt risti läbi. Selle tehnika abil saab juukseid lühemaks lõigata nii, et seesmist juuksemahtu ei vähendata, vaid
saavutatakse sile ja sujuv üleminek ilma juukseid tekstureerimata.
Tavaliselt saab seda lõikusmeetodit kasutada ühtlase järgulise või gradueeritud kihilise lõikuse teostamisel.
Vastavalt teostatavale lõikusele, lõigatakse juuksesalgud jaotuste kaupa korrektse tõste- ja lõikusnurga all. Kuna juuksesalgud lõigatakse läbi risti juuksekarvale, siis tuleb erilist tähelepanu pöörata just õigetele juuksesalkude tõste- ja lõikusnurkadele, sest need annavad meile õige
lõikusvormi- ja kuju.

MILLISTELE JUUSTELE SOBIB CLUB LÕIKUSTEHNIKA?

Club tehnikat soovitatakse lokkis juuste lõikamiseks, et nö taltsutada lokke. Kuna selle tehnika puhul on jäetud juukseotsad õhendamata ehk lõigatud sirgelt risti läbi, siis jääb raskus juuksekarva otstele alles ja see ei lase neil kahuselt lokki tõmmata.
Club tehnikat võib kasutada veel ka ka väga peenete ja õhukeste juuste lõikamisel, kus oleks vaja säilitada võimalikult palju mahtu, et saavutada õiget lõikusvormi ja juuksed näiksid paksemad.
Samuti on see väga hea tehnika trendilõikuste puhul, kus on tarvis rõhutada teatud lõikuste suunda, jooni või alläärt nt nn potilõikus.

Club tehnikat õigesti kasutades ning lõigates juukseid peakuju järgi täpsete jaotustega ning juuksesalgu tõste- ja lõikusnurkadega, saab barber lõigata juukseid eriti puhtalt, täpselt ja professionaalselt.

CLUB LÕIKUSTEHNIKA TÖÖVÕTTED

Club tehnikat saab kasutada nii märgade kui ka kuivade juuste lõikamisel.
Lõikust teostatakse enamasti vertikaalsete jaotustega, mis kammitakse peakuju suhtes välja vastavalt soovitud lõikuse iseloomule vajaliku tõstenurga all ja lõigatakse horisontaalselt.
Juuksed lõigatakse sirgelt risti juuksekarvale.
Juhul, kui lõigatava jaotuse juuksesalk on väga pikk, siis hoitakse salku sõrmede vahel, lühemate juuksesalkude puhul hoitakse juukseid vajaliku tõstenurga all kammi peal ja lõigatakse sirgelt risti juuksekarvale.
Juuksed lõigatakse jaotuste kaupa, kas siis gradueeritud, kihilise või ühtlase sujuva joonega.
Club tehnika puhul jaotatakse juuksed vertikaalsete jaotustega, mis lõigatakse horisontaalselt.
Selleks, et Club tehnikat kasutades juuksed ei libiseks eest ära ega tekiks ebaühtlaseid pikkusi, peab igat salku hoidma tugevalt, kas siis sõrmede vahel või kammi peal ning lõikama kääridega nii lähedal
sõrmedele või kammile, kui võimalik. Paljud barberid leiavad, et Club tehnikat on kergem lõigata hoopis sõrmede alt, sest siis ei libise juuksed sõrmede vahelt välja.

KASULIKUD NÕUANDED
  • Club tehikat võib teostada ka habemenoaga, kuid enne peab noa käsitsemine juuste lõikamisel olema kindlalt omandatud.
  • Club lõikustehnika sobib kõigile juuksetüüpidele: peentele, jämedatele või lokkis juustele. Juhul kui juuksed ei ole ühetasaselt juuksekasvu alal jaotunud ehk kuskil on juuksed paksemad, peab barber kasutama väiksemaid jaotusi, et saavutada ühtlane järguline (uniformly layered) pikkus ja vorm.
  • Club lõikustehnikat on parem lõigata lühemate tugevaotsaliste kääridega. Teravate ja peenikeste otstega kääridega peab juuksesalgu läbilõikamiseks avaldama kääridele tugevamat survet ja nad lähevad kiiremini nüriks. Liiga pika teraga kääridega on seda lõikust peakuju järgi keerulisem teostada.