Peatükk
4. Juuste lõikamine

4.7 JUUKSESALGU TÕSTENURK !TÄIENDATUD!

Juuksesalgu tõstenurk on nurk, mis moodustub tõstetud juuksesalgu ja pea vahel

Juuksesalgu tõstenurk on mõõdetav kraadides ja näitab millise nurga all pea suhtes on salk hetkel kui teda lõigatakse.

On olemas neli võimalust juukseid kraadiga tõstes lõigata:

0 kraadi ehk ühepikkune lõikus (Line, solid form)

Selle nurga puhul kammitakse juuksed vastu pead otse alla ja lõigatakse ühepikkuselt ehk sirgelt, ette pikenevalt, taha pikenevalt ehk ümaralt. Tulemuseks on sirge joon ja massi andmine kogu lõikuse alumisele osale.

0 kraadiga lõigatakse mõnel juhul veel ka nii, et ei suruta juukseid alla kammides kammiga vastu pead ja kaela, vaid kammitakse pingevabalt laiemate piidega kammiga  juukse loomuliku langemise suunas (arvestades juuste kasvumustrit) otse alla ja lõigatakse sobivasse pikkusesse. Selline lõikusviis sobib juhtudel, kui ei taheta väga jäika joont ja juuksed on erinevate kasvutihedustega kuklaosas ja külje peal.

45 kraadi ehk gradueeritud lõikus (Graduated form)

Gradueeringu puhul määrab valitud juuksesalgu tõstenurk (1-45 kraadi) ära gradueeringu intensiivsuse. Mida väiksem on tõstenurk nurk seda rohkem on võimalik tekitada massi juuste alläärde.

MADAL TÕSTENURK EHK GRADUEERING 0 – 45°
KESKMINE TÕSTENURK EHK GRADUEERING 45°
KÕRGE TÕSTENURK EHK GRADUEERING 45 – 90°

90 kraadi ehk ühtlane järguline või kihiline järguline lõikus (Uniformly layered, Increase layered form)Selline lõikusnurga valik annab ümara või ovaalse, ühtlase või kasvava järgulise lõikusvormi. Sobib väga hästi nn. surfarite soengute kujundamiseks

90-180 kraadi- Inglise keeles Concave lõikus, kasutatakse pikkade järkus juuste lõikuste puhul. kus pealael kukla osa on kõige lühem ja sealt pikeneb edasi allapoole. Ehk siis tegu on kasvava järgulisuse ühe vormiga.