Peatükk
4. Juuste lõikamine

4.16.9 Slick back – siledalt taha kammitud meeste soeng

Slick Back on klassikaline meeste soeng, mis tundub, et ei lähe kunagi moest – oleme ju näinud seda soengut ajast-aega nii moelavadel kui ka selliste kuulsuste peas, nagu Leonardo DiCaprio ja David Beckhami.
Siledalt taha kammitud juukseid peetakse ajatuks, klassikaliseks
soenguks ning see jätab meesterahvast oma sileda ja klantsitud
soenguga vägagi hoolitsetud ja korraliku mulje. Siledalt taha kammitud
ja sätitud soeng aitab varjata ka üksikuid varakult kiilanevaid kohti
pealae tagumises osas ning, kui mujal on juukseid veel küll, jätab mulje
terviklikust soengust.
Selleks, et saavutada Slick Back Look’i, peavad juuksed olema lõigatud nii, et pealael eest ja tagant on alles jäetud piisav pikkus, et neid saab siledalt taha kammida.
Siledalt taha kammitud soengu tegemine võib küll meesterahval kodus võtta veidi rohkem aega, kui lihtsalt sasitud soengu sättimine, aga on kindlasti seda väärt, sest jätab mulje peenetundelisest ja moeteadlikust mehest.

KUIDAS TEOSTADA SLICK BACK SOENGUT?

Selleks, et saavutada Slick Back Look’i peavad juuksed olema pestud ja kuivatatud rätikuga.
Pealae võib jaotada juukselahuga, olenevalt sellest, kas klient soovib kanda juukseid rohkem külje peale
või otse üle pea.

Küljejuuksed kuivatada fööniga pead ligi ning pealagi harjates juukseid taha ja alla soovitud suunas, kuhu soeng pärast hoidma peaks hakkama. Erilist tähelepanu nõuavad pealae esiosa juuksed, mille naturaalne langemise suund on ettepoole ja seal on ka palju mahtu. Kuivatades ja harjates pealae esiosa juukseid kuumema fööniga ja koheselt jahutades, saab paremini püsiva soovitud tulemuse.

Nüüd tuleb soeng aga ka kinnitada, et ta terve päeva vastu peaks. Selleks sobib kasutada juuksegeeli ja pumatit (pomade). Geel annab alati veidi kohevama tulemuse ega suru juukseid väga ligi pead, pumatiga seevastu saab vajadusel väga sileda ja libeda tulemuse. Heaks nipiks on võtta natuke mõelmat, nii geeli kui ka pumatit, ja hõõruda see peopesade vahel laiali ning kanda juustele siludes neid soovitud suunas. Ilusa tulemuse annab ka, kui laiade piidega kammiga soeng üle kammida ja kergelt aerosooliga lakki peale lasta. Kes aga soovib väga siledat tulemust, võib sellisel puhul
kasutada hästi peenikeste piidevahega kammi ning samuti lakiga kinnitada.

KASULIKUD NÕUANDED
  • Selleks, et pealae juuksed paremini ja kindlamini hoiaksid, nii nagu vaja, valmista niisked juuksed enne föönitamist ette, kasutades soolaspreid või juuretõstmise vahtu/spreid.
  • Selleks, et küljejaotusega siledalt taha kammitud soeng näeks välja puhtalt ja korrektselt teostatud, kasuta kammi, et teha korralik seitel ja alles siis kanna peale geeli ja/või pumatit.