Peatükk
7. Soengukujundus

7.11.1 rullharja suund

Fotod: AP Education

Keskmise kohevuse andmine.

Normaalse pinge all keeratakse salk ümber rullharja nii, et juuksed on 90° kraadise nurga all ehk täpselt püsti. Juuksed keeratakse täpselt sellele kohale, kus salgu juuksed kinnituvad peanahale ehk otse ülevalt alla. (inglise keeles on base). Salk, mis jäetakse rulliks keeratult jahtuma, peab olema keeratud täpselt sama moodi ehk oma põhjale.

Maksimaalse kohevuse andmine

Selleks, et saavutada maksimaalne kohevus, tuleb juuksesalk keerata ümber rullharja venitades seda oma alusest/juukse põhjast ette poole (45° kraadise nurga all). Alus/juukse(soengu)põhi on koht, kus vastava salgu juuksed kinnituvad peanahka. Keeramisel tuleb tekitatada ülepinge. Salk, mis jäetakse rulliks keeratult jahtuma, peab olema keeratud täpselt sama moodi ehk oma põhjast ette poole.

Kohevuse minimaliseerimine

Kui eesmärgiks on mitte erilist kohevust anda, tuleb salk ümber rullharja keerata alapingega. See tähendab, et juuksed suunatakse taha poole oma alusest/põhjast (45° kraadise nurga all). Salk, mis jäetakse rulliks keeratult jahtuma, peab olema keeratud täpselt sama moodi ehk oma põhjast eemale.

Fööniga töödeldud salgu keeramine rulliks (jahtuma)