Peatükk
4. Juuste lõikamine

4.2 KUIDAS HOIDA KAMMI, KÄÄRE ja LÕIKUSNUGA !TÄIENDATUD!

Lõikuskäärid võetakse kätte nii, et kääride kruvi pea jääb kasutaja poole, nimeta sõrm läheb läbi kääride ülemise sõrmehoidja ja pöial läbi alumise pöidlahoidja ning väike sõrm toetub ülemise sõrmehoidja küljes olevale toele. Liikuvaks osaks jääb ainult kääride alumine lõiketera.

Kammimise ning jaotuste tegemise ajal võtab juuksur pöidla pöidlahoidjast välja, käärid jäävad pihku ning lõikuskamm jääb samasse kätte.

Kui alustame juukselõikusega, siis liigub kamm teise kätte ning käärid võetakse kätte uuesti eelpool kirjeldatud viisil.

Kuidas hoida lõikusnuga

Lõikusnuge on kahte tüüpi: 

  1. kokkumurtavad (liigendnoad)  
  2.  jäigad lõikusnoad

Kokkupandava liigend-lõikusnoa kasutamisel tuleb nuga avada hoides lõiketera põrandaga paralleelselt, kolm sõrme ja pöial asetatakse metallosale, kusjuures sõrmed asetuvad lõikusnoa noaselja tagaküljele ning pöial esiküljele.  Käepide lükatakse diagnoaalselt üle lõikustera, väike sõrm toetab haaret, toetudes metallosa lõpus asuvale noasabale.  Uue jaotuse tegemisel tuleb lõikusnuga sulgeda ning avatakse uuesti kui alustatakse lõikamist.  Ilma kaitseta ja avatud lõiketeraga nuga võib olla kasutamisel ohtlik.

Jäik lõikusnuga võib olla peos väga mitut erinevat moodi, levinumad kaks võimalust:

  1. võta nuga  kätte samuti nagu liigendnuga, kuid tagumisele küljele jäävad neli näppu ja pöial jääb seekord esiküljele. Sellist hoidmisviisi toetavad enim kasutatavad tehnikad.
  2. hoia nuga käes nagu pliiatsit – kasutades selleks pöialt ja kahte esimest näppu – samamoodi, kui kirjutad või joonistad pliiatsiga. Oluline on, et nuga on kindlalt peos ja tera liigub näppude vahel pintslitõmmete laadsete liigutustega ja rõngaga ots peab peos olema püsti.

Lõikusnoa otsas olevat sõrmeava lõikuse jaoks ei kasutata, see on abiks, et nuga ei segaks juuste kammimise või jaotuste tegamise ajal.